Ekonomi

Adform Türkiye’de Cem Eroğlu’na yeni global rol

Asya Pasifik’teki misyonunu tamamladıktan sonra, dijital reklam teknolojileri şirketi Adform’un Türkiye ve MENA Genel Müdürü Cem Eroğlu’nun sorumlu olduğu bölgelerin ortasına Orta Asya pazarı eklendi.

Modern pazarlama için tek küresel, bağımsız ve tamamen entegre reklam platformu. Adform Türkiye ve MENA Genel Müdürü Cem Eroğlu ‘ başka bir üst düzey görev verildi. Sorumlulukları arasına geçtiğimiz aylarda eklenen Asya-Pasifik bölgesindeki görevini de tamamlayan Eroğlu, yeni dönemde Orta Asya’daki satış ekiplerini de yönetecek.

Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Cem Eroğlu, iş hayatına 2007 yılında Yahoo’nun performans altyapısı olan Right Media Exchange ile başlamıştır. Türkiye ve Avrupa pazarında ilk gerçek zamanlı görüntü ve reklam teknolojilerinin doğuşuna tanık olan Eroğlu, 2010-2016 yılları arasında ReklamStore’un yöneticiliğini yapmış; TR pazarında ilk veri yayın pazarının oluşumuna öncülük ederken, yeni altyapıların geliştirilmesinde de görev aldı. 2016 yılında Avrupa’nın en büyük Reklam teknolojileri şirketi olan Adform’un Türkiye ve Orta Doğu ofislerini kurma hedefiyle genel müdür oldu. Son dönemde adından çokça söz ettiren programlı TV (HBBTV) satın alma sürecini başlatmış ve 10 yıllık dijital kariyerinde reklam altyapılarının entegrasyonunda büyük rol oynamıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-ovacik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu