Ekonomi

EAPM’nin ilk kadın başkanı Türkiye’den

İSTANBUL (İGFA) – PERYÖN’ün (Türk İnsan Yönetimi Derneği) 1979 yılından bu yana üyesi olduğu, halihazırda 34 ülkeyi temsil eden çatı dernek olan EAPM’nin (Avrupa İnsan Yönetimi Derneği) yeni dönem kurul başkanlığı ve yönetim kurulu toplantısı Portekiz’de gerçekleştirildi. Seçimle birlikte bu açıkça ortaya çıktı.

Öztınaz aynı zamanda Dünya İnsan Yönetimi Dernekleri Birliği’nde EAPM’yi Yönetim Kurulu üyesi olarak temsil etmektedir.

Halen yönetim kurulu başkan yardımcısı olan Berna Öztınaz, EAPM’nin yeni yürütme kurulu başkanı seçildi. Böylece Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında, EAPM gibi önemli ve prestijli bir organizasyonun yönetimine ilk kez Türkiye’den bir isim atandı. Berna Öztınaz aynı zamanda EAPM’nin ilk kadın lideri oldu.

Daha önce PERYÖN 24. ve 25. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ve halen derneğin uluslararası delegesi olarak danışma kurulu üyesi olan Berna Öztınaz, yeni misyonuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Öncelikle belirtmek isterim ki, insanlar açısından uluslararası referans noktası olan EAPM gibi önemli bir çatı derneğin yönetimine ilk kez ülkemizden bir ismin gelmesinden büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. odaklı yönetim ve aynı zamanda ilk kadın lider olarak. Bu gururu yaşamak benim için bir şans oldu. Bu gelişme, “Hem ülkemizin hem de Türkiye’deki çalışma hayatının kalkınması için insan odaklı yönetim alanında çalışmalar yürüten PERYÖN’ün küresel etkisini mutlaka artıracaktır.”

torbalihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu