Haber

Münih’teki DİTİB camilerinde görev yapacak fahri Kur’an Kursu eğitmenlerine yeterlilik belgeleri verildi.

Almanya’nın Münih kentinde, Diyanet Türk İslam Birliği (DİTİB) cami derneklerinde görev almaya hak kazanan fahri Kur’an Kursu eğitmenlerine yeterlilik belgeleri düzenlenen törenle verildi.

DİTİB Münih Dini Danışma Konseyi Başkanlığı ve Güney Bavyera Eyalet Birliği koordinasyonunda, DİTİB’in Münih bölgesindeki mescitlerde düzenlediği 10 haftalık fahri Kur’an Kursu Eğitmeni eğitiminden başarıyla mezun olan kursiyerlere Yeterlilik Belgesi sunum programı düzenlendi.

Münih DİTİB Miraç Mescidi Konferans Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Güney Bavyera Eyalet Birliği Lideri Recep Bal, cami derneklerinde sunulan eğitim faaliyetlerinin önemine değindi.

Cami derneklerinin toplumun değerli bir parçası olduğunu belirten Bal, “Bunlar sadece ibadethane olarak değil, aynı zamanda eğitim ve sosyal gelişim merkezleri olarak da büyük rol oynuyor. Cami derneklerinin bu önemli işlevini desteklemeye devam etmek, ülkemize katkı sağlayacaktır. toplumun daha iyi bir geleceğe doğru ilerlemesi.” .” Şöyle konuştu:

Münih Dini Uygulama Komitesi Lideri Ahmet Tanış, İslam medeniyetinin cami merkezli bir medeniyet olduğunu vurgulayarak, “Camiler İslam medeniyetinin ruhunu ve temel taşlarını oluşturan en önemli yapılardır. İslam medeniyeti sadece ibadetlerin yapıldığı bir yer değildir, ama aynı zamanda bilgi, eğitim, “Kültürel ve sosyal yaşamın merkezi işlevi gören camilerin inşası ve bakımıyla büyümüş ve gelişmiştir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından fahri eğitmenlik yapmaya hak kazanan 180 kursiyere belgeleri takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu