Haber

Sahte Doktorun Babası da Açıklama Yaptı: ’35 Bin TL Gönderdim’

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde sahte doktorluk yaparken yakalanıp tutuklanan Ayşe Özkiraz’ın babasını da dolandırdığı ortaya çıktı. Baba Ali Özkiraz, çocuğunun kelamda eğitimi için traktörünü sattığını aktardı. Satıştan gelen 35 bin TL’yi ise Ayşe Özkiraz’a gönderdi. 

Kendisini pratisyen tabip olarak tanıtıp tutuklanan Ayşe Özkiraz hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Sahte hekimin Tokat’ta yaşayan babası Ali Özkiraz da yaşadıklarına dair detayları anlattı. Kızının üniversitede okuduğunu düşünerek sürekli para gönderdiğini belirten Özkiraz şunları aktardı: 

‘Traktörümü satıp parasını kızıma gönderdim. Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı. Devamlı oğlumla birlikte 2012 yılından beri ona para gönderiyordum. Bu paraları bunlar aile içinde mi yediler? Annesinin ve üvey babasının da haberi var, saklıyorlar. Kızım bana geçen sene hekim olduğunu söyledi. Oğlum ile telefonda konuşuyordu, ben de şüphelendim sordum, kızım, ‘Süper puan ile mezun oldum’ dedi. Ağabeyi de şokta, 5 çocuğunun rızkını Ayşe’ye verdi. Oğlum da kullanıldı. Ben daha önce şüphelenip oğluma sordum, ‘Bu kızın yaşı tutmuyor? Nasıl bitirdi okulu’ dedim. Ben hayatımda 19 yaşında doktor görmedim.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu